ŽDÍREC - ST. ŘÍŠE 3:2

16.11.2012 16:19

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou dokázali v dohrávce 12. kola krajského přeboru na svém hřišti přerušit sedmizápasovou šňůru Staré Říše bez porážky.

ŽDÍREC N. D. - ST. ŘÍŠE 3:2

Ždírecká Dekora v prvním poločase na favorizovanou Starou Říši vlétla. Ve třetí minutě Plíšek vystihl rozehrávku hostí, přihrál Pátkovi a ten předložil Hanouskovi 1:0. O dvanáct minut později si hostující Bartoš srazil střílený centr do vlastní branky a svěřenci trenéra Plíška vedli už o dva góly. „V prvním poločase jsme hráli na těžkém terénu dobrý fotbal, kdy jsme soupeře k ničemu vážnému nepustili," pochvaloval si ždírecký kouč. Po přestávce se po špatném odkopu Rezničenka dostal míč k Váchovi a bylo sníženo na 2:1. Potom mohl navýšit vítězství domácích Hanousek s Pátkem, ale ani jeden Neumana nepřekonal. V 77. minutě předvedli hosté jedinou pěknou fotbalovou akci, na jejím konci byl R. Pokorný, který vyrovnal na 2:2. Rozhodnutí zápasu padlo až v poslední minutě. Nejdříve Neuman vychytal Novotného s Kolouchem. Následný rohový kop se dostal k Horáčkovi, který ho vrátil před branku, a Plíšek rozhodl o třech bodech pro domácí Dekoru.

Góly: 3. Hanousek, 17. vlastní, 90. Plíšek 50. Vácha, 77. Pokorný. Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:4. Diváci: 70. Poločas: 2:0. Ždírec: Rezničenko Plíšek, Klupka, Takás, Kysilko Pátek (89. Dvořák), Horáček, Čalkovský, Novotný Kolouch, Hanousek (81. Votava). St. Říše: Neuman Hekerle (69. M. Pokorný), Bartoš, Kadlec, Dvořák (39. Merhaut) R. Pokorný, Kubát (59. Rygl), Tichánek, Příborský Vácha, Průcha. Nejlepší hráči: Pátek, Horáček Vácha