ŽDÍREC N. D. – HUMPOLEC 1:0

31.05.2013 15:49

Humpolec padl ve Ždírci v 90. minutě

Vysočina – Fotbalisté Humpolce si nadále komplikují situaci. Nedávný lídr krajského přeboru ve včerejším předehrávaném 30. kole prohrál na hřišti Ždírce.

Těšit ho může pouze fakt, že vedoucí Stará Říše pouze remizovala Ve Velké Bíteši.

V prvním poločase na hřišti jasně dominovala ždírecká Dekora, která byla především lepší na míči. Ve velké šanci se ocitl Klimeš, vychytal ho Kříž. Zanedlouho těsně nad branku mířil Votava. Potom Roman Mareš vysunul Čapkovského, ale ten orazítkoval pouze tyčku. Po přestávce převzali iniciativu na své kopačky humpolečtí hráči, ale domácí obrana na čele s gólmanem Veselým pracovala precizně. Rozuzlení zápasu přišlo v poslední minutě zápasu. Ve středu pole Mareš vystihl přihrávku, na lajně našel rozběhnutého Plíška, který překonal Kříže, ale míč před brankou zpomalil a do sítě ho dostal svým důrazem Čalkovský i s hostujícím obráncem.
Gól: 90. Čalkovský. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Ždírec n. D.: Veselý – Plíšek, Kolouch, Kysilko, Máša – Horáček (90. Zahradník), Mareš, Pátek (84. Hanousek), Votava – Čalkovský, Klimeš. Humpolec: Kříž – Jeřábek, Hes, Pecha, Nermut (83. Kopic) – Procházka, Pícha (62. Čihák), Wiener (62. Paťha), Pikl – Tomovič, Nepovím. Nejlepší hráči: Čalkovský, Kolouch, Klimeš.

Prostě nám to konečně fungovalo, řekl Plíšek po výhře nad Humpolcem

Vítězný návrat. Futsalista Roman Mareš (uprostřed) vyztužil po delší době ždíreckou zálohu a jeho přítomnost byla okamžitě znát. Dekora porazila ambiciózní Humpolec 1:0. Autor: Deník/Libor Plíhal

dnes 11:33

Ždírec nad Doubravou – Teprve druhou jarní výhru si ve středu připsali fotbalisté Ždírce nad Doubravou.

Ale hodně cennou. Ve vloženém 30. kole porazili gólem Čalkovského z 90. minuty Humpolec. „Vše konečně fungovalo tak, jak má," pochvaloval si po zápase trenér Dekory Miroslav Plíšek.

Ždírec platí většinu jara za tým smolařů. Neproměněné šance, inkasované góly v závěru a triviální chyby. Tak by se dala definovat současná Dekora. „Sráželi jsme se sami a stálo nás to klid, protože ztracené body nám pak chyběly a až tahle výhra nad Humpolcem nám pojistila záchranu," ví Plíšek.

Jeho tým byl proti jednomu z favoritů soutěže k nepoznání. Fotbalově ho převyšoval a za celý zápas ho pustil prakticky do jediné šance. „Kluci byli famózní. Svou aktivní hrou narušovali humpoleckou rozehrávku, a soupeř se tak nemohl dostat do zápasu," tvrdí ždírecký kouč.
Jeho celek sice ve druhé půli polevil, ovšem hru měl neustále pod kontrolou. Bezchybnému projevu hodně pomohl futsalista Roman Mareš, který nastoupil vůbec poprvé v sezoně.

„Ve středu zálohy nám hodně pomohl, jeho přítomnost byla znát," chválil Plíšek staronového svěřence.

Dekora se výhrou dostala na magickou hranici třiceti bodů. Jedenácté místo je však vzhledem k minulosti a klubovým úspěchům hodně za očekáváním.

„Samozřejmě bychom se ve zbývajících šesti zápasech rádi dostali někam nad osmé místo," vytyčuje Plíšek nejbližší cíle.

Cestou k úspěchu by podle něj měla být zodpovědná a trpělivá hra proti relativně slabším soupeřům. „I na jaře jsme proti týmům, jako jsou Havlíčkův Brod nebo teď Humpolec, hráli minimálně vyrovnanou partii. Je to proto, že se s těmito celky dá hrát otevřený fotbal, což nám svědčí víc než soupeři, kteří hrají ze zatažené obrany a převážnou část zápasu betonují. Musíme se ale naučit hrát i proti nim, protože právě tyhle zápasy byly naší dosavadní slabinou," dodává Plíšek.

16. Pacov                   25  5 5 15 26:48 20

Příští kolo: Jemnicko – V. Bíteš, Jaroměřice – Žirovnice, M. Budějovice – H. Brod, Ždírec n. D. – Sapeli Polná, Chotěboř – St. Říše, Pacov – Okříšky, Nová Ves – Náměšť-Vícenice, Čáslavice-Sádek – Humpolec.