H. BROD – ŽDÍREC N. D. 1:1

28.05.2013 16:17

Ždírecká Dekora si z Losů odvezla cenný bod

Body se dělily. Okresní derby mezi Havlíčkovým Brodem a Ždírcem nad Doubravou vítěze nemělo. Ždírecký kapitán a útočník přeškolený na stopera Radek Kolouch (s číslem 10) právě svádí souboj s havlíčkobrodským kanonýrem Romanem Provazníkem. Autor: Ivo Havlík

včera 08:00

Havlíčkův Brod – Dvanáctý tým krajského přeboru dokázal na hřišti čtvrtého Havlíčkova Brodu uhrát remízu.

Domácí Slovan nepředvedl dobrý výkon a na výhru mu nestačila ani závěrečná početní převaha. Hosté ze Ždírce nad Doubravou totiž od 78. minuty hráli v deseti.

Fotbalisté Dekory od úvodních minut předváděli aktivní ofenzivní hru a už po sedmi minutách hry mohli slavit první úspěch. Po rohovém kopu propadl balon až k Pátkovi, který tváří v tvář gólmanovi Kučírkovi neuspěl. Domácí o sobě dali vědět až v sedmnácté minutě, kdy Ždírec zachránil výborným zákrokem Veselý.

Skvěle si poradil s hlavičkou Berkyho z bezprostřední blízkosti.

Skóre se poprvé měnilo ve dvacáté minutě po špatné zpětné přihrávce Slovanu. Hosté pláchli do přečíslení dva na jednoho, úlohu na sebe vzal Horáček a překonal vybíhajícího brankáře. Na svěřencích trenéra Kolesy však byla patrná touha po vyrovnání. A úspěch přišel ještě do přestávky. Po autovém vhazování našel Berky ve vápně před brankou číhajícího Provazníka, jenž napálil balon z první přesně pod břevno. „Vypracovali jsme si vedení, pak jsme ale při bránění udělali chybu a soupeř vyrovnal," vrátil se ke gólovým situacím ždírecký trenér Miroslav Plíšek.

Se druhou půli se Na Losích snesl déšť a vytratila se fotbalovost z posledních minut prvního poločasu. Přesto mohli jít hosté opět do vedení, když Slovan nepokryl ve vápně Smejkala. Tenšanci trestuhodně zahodil, netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Hostující fotbalisté i nadále kontrolovali situaci a soupeře nepouštěli do velkých šancích. Situaci si ovšem dramaticky zkomplikovali v 78. minutě. Na polovině hřiště tvrdě Novotný skluzem atakoval Lacinu, za což inkasoval červenou kartu. Oslabený Ždírec mohl sestřelit v 84. minutě Provazník, jenže příležitost prováhal. Po hlavičkovém souboji propadl míč až na jeho kopačku, Provazník měl ve vápně dostatek prostoru a času, ovšem přestřelil branku.

Na remízovém stavu nezměnila nic ani standardní situace na druhé straně. Čalkovského přímák do bezpečí vytáhl Kučírek.

Se ziskem bodu byl evidentně po zápase spokojený hostující trenér Miroslav Plíšek. „Pro nás je to zasloužená remíza. Ve druhé půlce se soupeř, který měl výškovou převahu, dostal do hry, hlavně po našem vyloučení, a tak jsme nakonec rádi, že jsme nerozhodný stav přečkali," dodal hostující trenér. Pro výkon svých svěřenců neměl pochopení šéf domácí lavičky. „Utkání se nám nepovedlo, chtěli jsme znovu získat tři body, ale celý zápas jsme tahali za kratší konec.

Soupeř byl aktivnější a měl daleko větší touhu uhrát body. My byli všude pozdě. Nakonec je pro nás remíza zisk alespoň bodu, i když jsme v závěru mohli dát druhý gól. Ale to by pro hosty bylo možná kruté. S výkonem určitě nejsem spokojený. Pokud by se toto mělo opakovat ve středu v Jemnici, odjedeme s pekelným nášupem," dodal Karel Kolesa.

Góly: 38. Provazník – 20. Horáček. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 5:1. ČK: 1:0 (78. Novotný). Diváci: 200. Poločas: 1:1. H. Brod: Kučírek – Novotný, Ganobjak, Nechvátal, Bláha – Tůma, Lacina, Berky, Hejkal (46. Kunc) – Petřík, Provazník. Ždírec n. D.: Veselý – Máša, Kolouch, Plíšek, Kysilko – Pátek, Novotný, Smejkal, Čalkovský – Klimeš (90. Hanousek), Horáček. Nejlepší hráči: Provazník – Kolouch, Čalkovský.

1. St. Říše              24 18 2  4 55:18 56
2. Humpolec          25 17 4  4 59:20 55
3. Okříšky              24 14 3  7 44:30 45
4. H. Brod              23 11 7  5 54:37 40
5. Sapeli Polná        24 10 6  8 42:38 36
6. Chotěboř           24  9 7  8 37:27 34
7. Žirovnice            25  9 6 10 39:43 33
8. Náměšť-Víc..      25  8 8  9 32:34 32